Orman Gülü Sarı Orman Gülü
« Geri Dön
HABERLER | HABER DETAYI
Anasayfa » Haberler » KORGAN VE AYBASTI YAYLALARI BİRLEŞİYOR

KORGAN VE AYBASTI YAYLALARI BİRLEŞİYOR

BÜYÜKŞEHİRİN YOL ÇALIŞMALARI TAM GAZ DEVAM EDİYOR

 

Yaptığı yol yapım çalışmaları ile model bir Ordu inşa etmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yapılan çalışmalarla ilçeleri modern yollarla buluşturan ekipler, turizme ciddi katkı sunacak Yeşil Yol çalışmaları kapsamında Korgan Yaylası ve Perşembe Yaylası’nı birbirine bağlayan grup yolunda çalışmalara devam ediyor.

 

Tamamlandığında turizme de önemli katkı verecek olan yolda başlatılan 5 kilometrelik beton yolun 3,4 kilometrelik bölümünü tamamlayan ekipler, geriye kalan yol ağının tamamlanması için yoğun mesai harcıyor.

 

Karadeniz Bölgesi'nin yaylalarını ve turizm merkezlerini birbirleriyle üst kottan bağlayarak, turistlerin doğa içerisinde ulaşım sağlaması hedeflenen Yeşil Yol Projesi’nde çalışmalar devam ediyor. Ordu Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda yer alan yol ağında çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Korgan Yaylası ve Aybastı Perşembe Yaylası’nı birbirine bağlayan yolda 3,4 km’lik güzergâhı beton yolla buluşturdu.

 

YEŞİL YOL ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR


Ordu’nun turizmine önemli katkı vermesi hedeflenen çalışmada büyük mesafe kat edildi. İlk olarak 2013 yılında ilk kazması vurularak Samsun’dan başlayıp, Sarp Sınır Kapısı’na kadar devam eden 2 bin 600 km’lik Yeşil Yol Projesi’nin 235 km’lik kısmı Ordu sınırları içerisinden geçiyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi 125 km’lik yol ağında bulunan noktalarda çalışmalar sürdürüyor. Bu kapsamda iklim şartlarının çok sert olduğu Korgan Yaylası ve Aybastı Perşembe Yaylası’nı birbirine bağlayan 5 km’lik güzergâhın 3,4 km’lik kısmını beton yolla buluşturuldu. Kalan 2,6 km’lik kısımda ise çalışmalar sürüyor.

 

9 İLİN YAYLALARINI BAĞLAYACAK

 

Yeşil Yol Karadeniz’de 9 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak. Proje kapsamında Samsun, Ordu, Giresun, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize ve Artvin yaylalarını birbirine bağlıyor. Yeşil Yolu kullanan turistlerin, Samsun'dan başlayıp Sarp Sınır Kapısı'na kadar doğaya dokunarak, doğayı izleyerek turizm faaliyetine katılması üzerine planlanmış bir çalışma. 2 bin 600 km’lik güzergâhın Ordu sınırları içerisindeki sorumluluk alanında Büyükşehir Belediyesi ekipleri özverili çalışma yürütüyor.

 

Paylaş